مزیت مجلات ISSN

در اکثر مواقع وقتی نام یک ژورنال را در اینترنت سرچ می‌کنیم، چندین مجله در صفحه نمایش نشان داده می‌شود. برای این که مطمئن شویم که آن مجله همان ژورنالی است که به دنبال آن هستیم، حتماً ISSN مجله را چک کنید. به این صورت که نام مجله را در جعبه جستجو گوگل تایپ کرده و روی آیکون سرچ کلیک کنید. سپس روی نام چند مجله اولی که گوگل نمایش می‌دهد، کلیک کنید. در این صورت به صفحه اینترنتی مجله وارد می‌شوید.

مجلات معمولاً در قسمت بالای صفحه اینترنتی‌شان iISSN رو می‌نویسند. اگر نتوانستید پیدا کنید، دکمه Ctrl و دکمه F روی صفحه کلید را با هم فشار دهید. سپس یک جعبه جستجو در صفحه باز می‌شود. در این جعبه کلمه “ISSN” را تایپ کرده و سپس دکمه اینتر در صفحه کلید را فشار دهید. در این‌صورت قسمتی از صفحه اینترنتی مجله که کلمه ISSN نوشته شده با علامت هایلایت نشان داده می‌شود. عدد روبه‌رو ISSN صفحه اینترنتی را با ISSN مجله موردنظر خود چک کنید. اگر این دو عدد یکی بود، آن مجله‌ای که در صفحه نشان داده شده، همان ژورنال موردنظر شما است.

نکته: داشتن کد ISSN یکی از مولفه های معتبر بودن نشریات هست. پس لازم هست پژوهشگران گرامی به این امر مهم توجه داشته باشند.

تجربیات، مطالب مفید، نظرات یا پیشنهادات خود را از طریق واتس اپ یا درخواست پشتیبانی برای ما ارسال کنید.
شماره واتس اپ : 09981015610
برای ثبت درخواست پشتیبانی کلیک کنید.
ایرانیان پی سی