تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022

اینستاگرام به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان، دائماً در حال تغییر و نوآوری است و از طریق ویژگی‌ها و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲، ویژگی‌های جدیدی را معرفی می‌کند تا پلتفرم خود را جذاب نگه دارد. کاربران همیشه به دنبال ویژگی های جدید اینستاگرام 2022 هستند تا بتوانند با استفاده از جدیدترین ویژگی های این برنامه، بهتر از آن استفاده کنند. در سال 2021 تغییرات زیادی در اینستاگرام رخ داده و امکانات جدید اینستاگرام 1401 در اختیار کاربران قرار گرفته است.

اینستاگرام از روز اول با این همه امکانات مختلف چنین برنامه ای نبوده و بیشتر این قابلیت ها به مرور زمان به این شبکه اجتماعی اضافه شد. اما گزینه ها و تغییرات جدید اینستاگرام در آخرین به روز رسانی آن در سال های 1400 و 2021 چه بود؟ با ما همراه باشید تا با ویژگی های جدید آخرین آپدیت اینستا آشنا شوید.

سال 2021 سال شلوغی برای رسانه های اجتماعی بود، به خصوص به دلیل همه گیری کرونا که بسیاری از کاربران در قرنطینه و داخل خانه بودند و تنها سرگرمی آنها رسانه های اجتماعی بود. آخرین آپدیت اینستاگرام در سال 2021 ویژگی ها و ویژگی های بسیار متنوعی را به این برنامه اضافه کرد که در ادامه به بهترین نمونه های آن اشاره می کنیم.

1. داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard) از قابلیت های جدید اینستاگرام

جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام در سال 2021 - داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard)

این ویژگی که یکی از ویژگی های آخرین آپدیت اینستا در ژانویه 2021 بود، به شما این امکان را می دهد تا با کمک ابزارهای حرفه ای عملکرد خود را در این شبکه اجتماعی ردیابی کنید تا بتوانید کسب و کار خود را به شکل بهتری رشد دهید. به عنوان مثال، می توانید ببینید که مخاطبین شما چه زمانی برای ارسال همزمان بیشتر فعال هستند.

در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، در این قسمت بخش های مختلفی برای پیگیری فعالیت شما وجود دارد. به عنوان مثال قسمت Stay Informed که در آن می توانید با نکات مهمی که سایر تولیدکنندگان محتوا در این شبکه اجتماعی ارائه کرده اند آشنا شده و از آنها الگوبرداری کنید. همچنین بخش دیگری برای فروش محصولات کسب و کار شما وجود دارد که به کاربران امکان می دهد از پروفایل شما از محصولات شما بازدید کرده و در صورت تمایل آنها را خریداری کنند.

در آخرین تغییرات اینستاگرام، علاوه بر قسمت Active Times، می توانید ببینید که مخاطبین شما در چه ساعاتی بیشتر فعال هستند.

2. اطاق‌های زنده (Live Rooms) از امکانات جدید اینستاگرام

طاقچه های زنده یکی دیگر از ویژگی ها و ویژگی های جدید اینستاگرام 2021 است که در ماه مارس معرفی شد. در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، این ویژگی به شما اجازه می دهد تا با بیش از 1 اکانت اینستاگرام، فورا ویدیوی زنده را استریم کنید. با این ویژگی می توانید با همکاران خود زندگی کنید یا این کار را با مشتریان خود انجام دهید.

3. حلقه های اینستاگرام 2022 را به روز کنید
ویژگی Reels از زمان معرفی اینستاگرام در سال 2020 به سرعت در حال رشد بوده است. اینستاگرام واقعاً روی این قالب جدید سرمایه گذاری می کند و دائماً به دنبال ارتقاء آن است، همانطور که در جولای 2021 شاهد بودیم که پلتفرم تصمیم گرفت حداکثر زمان Reels را دو برابر کند. ویژگی جدید اینستاگرام به طور مداوم با گزینه های بیشتری مانند قابلیت تایمر ارائه می شود.

بیایید نگاهی عمیق‌تر به کارهایی که می‌توانید با Reels انجام دهید بیاندازیم. قرقره ها اساساً پست های عمودی تمام صفحه هستند که می توانند از 15 ثانیه تا 1 دقیقه طول بکشند. این ویژگی همچنین به شما امکان می دهد چندین فیلم کوتاه را در یک فیلم ترکیب کنید. علاوه بر این، Reels را می توان به انواع ویژگی های اضافی برای جذاب تر کردن محتوا مجهز کرد:

موسیقی: یکی از ویژگی ها و قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 (1401) این است که می توانید آهنگ مورد علاقه خود را اضافه کنید و نسبت صدای اصلی موسیقی را به ویدیو تنظیم کنید.

قابلیت Voiceover: در آخرین تغییرات اینستاگرام می توانید صدای خود را روی ویدیو ضبط کنید.

قابلیت Doodles: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، می‌توانید روی ویدیوی خود نقاشی بکشید.

استیکرها: یکی ازویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) این است که بعد از اینکه ویدیوی خود را اپلود کردید، می‌توانید یک استیکر به آن اضافه کنید.

تایمر: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، با وجود تایمر نیازی به نگه داشتن گوشی در حین ضبط ویدیو ندارید.

4. کپشن خودکار استوری ها از هیجان انگیزترین قابلیت های جدید اینستاگرام

آپدیت های جدید اینستا ۲۰۲۱ - کپشن خودکار استوری ها

یکی از جدیدترین امکانات اینستاگرام قابلیت اضافه کردن خودکار کپشن به صورت استیکر روی استوری‌ها است. از آنجایی که خیلی از کاربران ویدیوها را بدون صدا تماشا می‌کنند این ویژگی به شما کمک می‌کند تا به شکل بهتری با این دسته از مخاطبین ارتباط برقرار کنید و هرآنچه که در استوری می‌گویید را به صورت متن روی استوری اضافه کنید. آن هم به شکل خودکار.

این تغییرات آپدیت اینستاگرام 2022، تنها برای ویدیوهایی که 15 ثانیه یا کمتر باشند قابل استفاده است بنابر این باید بهترین استفاده را از این زمان محدود داشته باشید. علاوه بر این ممکن است متن نوشته‌ها کاملا درست نباشد، در این صورت کافی است روی کلمات بزنید و آن‌ها را ویرایش کنید.

5. بروزرسانی بخش اینسایت

این بخش شاید جزو قابلیت های جدید اینستاگرام نباشد اما در سال 2021 با تغییرات کلی همراه بود و بسیار کاربردی‌تر از قبل شد. بیشتر این تغییرات به لایو و ریلز مربوط می‌شود و به تولیدکنندگان محتوا کمک می‌کند با تعداد بیشتری از مخاطبین ارتباط برقرار کنند.

اینستاگرام یک بار دیگر ابزار تجزیه و تحلیل خود را به روز کرده است تا به سازندگان و کسب و کارها بینش بهتری نسبت به عملکرد حساب‌هایشان بدهد. اولین تغییر عمده این است که اکنون به جای 30 یا 60، می‌توانید داده‌های حداکثر 90 روزه را ببینید. همچنین می‌توانید عملکرد ویدیوی لایو خود را اندازه‌گیری کنید.

6. امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: تغییر الگوریتم ها

این مورد قطعا جز ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ نیست چرا که جزو قابلیت‌ها به حساب نمی‌آید اما به همان اندازه و شاید بیشتر اهمیت دارد. اینستاگرام امسال الگوریتم‌هایش را تغییر داده و گفته می‌شود الگوریتم جدید بیشتر از همه محتوای ویدیویی تمرکز دارد. برای مثال حالا می‌توانید کپشن‌های طولانی‌تر برای ویدیوها بنویسید و حتی به ویدیوها موسیقی اضافه کنید.

اصل عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای مدت طولانی یک رمز و راز بوده است، و تلاش برای دیده شدن در آن بیشتر بر اساس حدس زدن و فرآیند آزمایش و شکست بود. به نظر می‌رسد در حال حاضر، در ویژگی های جدید اینستاگرام 1401، مهم ترین عواملی که بر آنچه کاربران در فیدهای IG خود می‌بینند تأثیر می‌گذارد، به صورت زیر است:

  • شاخص‌های محبوبیت پست یا تعداد افرادی که لایک کرده‌اند
  • چند کاربر در گذشته با حساب تعامل داشته اند
  • کاربر چند پست را پسندیده است
  • تعامل کاربر با سایر حساب‌ها

7. استوری های مبتنی بر لوکیشن

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - استوری های مبتنی بر لوکیشن

این ویژگی قبلا هم در اینستاگرام وجود داشت اما در اکتبر 2020 حذف شد و حالا دوباره به همراه سایر ویژگی های جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بازگشته است. با این ویژگی های جدید اینستاگرام 1401 کاربران می‌توانند استوری‌های حساب‌هایی که در نزدیکی آن‌ها هستند را روی یک نقشه مشاهده کنند.

8. جستجو روی نقشه؛ از امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022

یکی دیگر از به روز رسانی‌های جدید اینستاگرام، جستجوی نقشه است. این ویژگی شباهت زیادی به نقشه‌های گوگل دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا مکان کسب و کارهای مختلف را در اپلیکیشن اینستاگرام پیدا کنند. جستجوی نقشه در داخل مرورگر معمولی اینستاگرام قرار دارد که از آن برای جستجوی سایر کاربران، هشتگ‌ها و غیره استفاده می‌کنید.

یکی از جدیدترین قابلیت‌ها که در اپدیت جدید اینستاگرام برای سال ۲۰۲۱ به تازگی عرضه شده قابلیت جستجو در نقشه است. شما با یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) می‌توانید روی یک نقشه مکان کافه‌ها و فروشگاه‌ها را ببینید و اگر روی یکی از آن‌ها بزنید، اطلاعات تکمیلی در مورد آن کسب و کار را مشاهده می‌کنید. مثلا آدرس، قیمت، ساعات کار و همچنین پروفایل اینستاگرام آن‌ها.

9. مخفی کردن تعداد لایک ها از جالب ترین قابلیت های جدید اینستاگرام

اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران اینستاگرام روی تعداد لایک پست‌هایتان حساس هستید حتما می‌دانید برای آنکه بخواهید یک پست خوب ارسال کنید که مورد استقبال کاربران قرار بگیرد کار خیلی سختی دارید. ممکن است یک عکس که فکر می‌کنید بسیار زیبا است پست کنید و هیچکس آن را لایک نکند. این اتفاق ممکن است به اعتماد به نفس افراد آسیب وارد کرده و طبعات سنگینی داشته باشد.

اینستاگرام با علم بر این موضوع امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در دسترس کاربران قرار داده است. این ویژگی از مدت‌ها قبل به صورت آزمایشی وجود داشت اما از چند ماه پیش در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است. با فعالسازی این قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید تعداد لایک های پست خود را از دیگر کاربران مخفی کنید.

اینستاگرام از سال 2019 به سمت پنهان کردن تعداد لایک‌ها در زیر پست‌ها حرکت کرده است. در حال حاضر، می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید این اطلاعات را برای پست‌های خود پنهان کنید یا خیر. برای انجام قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲، باید به یکی از پست‌های خود بروید، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و گزینه «مخفی کردن تعداد لایک‌ها» را انتخاب کنید.

10. امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: پاسخ دادن به دایرکت با ویدیو یا عکس یکی از جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام

یکی از ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام امکان پاسخ دادن به دایرکت‌ها با عکس یا ویدیو است. اگر حوصله تایپ کردن ندارید یا می‌خواهید به جای متن یک عکس یا ویدیو به طرف مقابلتان بفرستید می‌توانید ویدیو خودتان را ضبط کرده و آن را به جای استیکر یا گیف ارسال کنید. این هم یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) است که خیلی مفید واقع شده است.

11. امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

امکان جدید اینستاگرام در سال 2021 خاموش کردن صدا یا تصویر در هنگام پخش یک لایو است. اگر نمی‌خواهید تصویرتان در جریان یک لایو پخش شود یا برعکس اگر فقط می‌خواهید تصویری را بدون صدا پخش کنید، حالا می‌توانید این کار را انجام دهید. اینستاگرام دکمه‌های جداگانه‌ای درست زیر پنجره لایو برای انجام این کار اضافه کرده است.

وقتی ویدیو را خاموش کنید به جای پخش زنده تصویر پروفایل شما نشان داده می‌شود.

12. امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: کلب پست‌های اینستاگرام

یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام در پست این است که اکنون می‌توانید پست‌های مشترک ایجاد کنید. به این معنی است که پست هم در فید شما و هم در پروفایل همکار شما ظاهر می‌شود. برای ایجاد یک پست مشترک، باید پست معمولی خود را ایجاد کنید، سپس روی Tag people و سپس روی Invite collaborator کلیک کنید.

13. Reels Visual Replies

تا پایان سال 2021 اینستاگرام یکی از قابلیت های جدید آواتار اینستاگرام دیگر Reel را به نام «Reels Visual Replies» معرفی کرد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از ویدیوها به نظرات (توسط هر دنبال کننده ای روی Reels شما) پاسخ دهید. این ویژگی یک راه عالی دیگر برای سازندگان است تا با ایجاد محتوای الهام گرفته از فعالیت آن‌ها در بخش نظرات، با فالوورهای خود بحث کنند.

14. حالت creator اینستاگرام

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022

اینستاگرام مدتی پیش حالت Creator را برای حساب‌هایی با بیش از 10000 فالوور معرفی کرده است و به توسعه این بخش از برنامه ادامه می‌دهد تا به اینفلوئنسرها کمک کند تا از تجربه خود با آن بهترین استفاده را ببرند و حالت Creator واقعاً تفاوت ایجاد کرد. حالت Creator همچنان در حال تکامل است و ویژگی‌های جدیدی مانند بخش کاملاً جدیدی از نکات بازاریابی اینستاگرام را به دست می‌آورد که سازندگان می‌توانند هنگام طراحی محتوای جدید به نفع خود استفاده کنند.

15. استیکرهای تعاملی جدید استوری اینستاگرام

اکثر کاربران اینستاگرام عادت دارند هر از گاهی استیکرهای جدیدی را در پنل ویرایش استوری خود ببینند. در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، جدیدترین مجموعه استیکرهای موجود برای هر کاربر ممکن است بر اساس نوع حساب آن‌ها متفاوت باشد. تغییرات آپدیت اینستاگرام در سال 2021 در استوری‌ها به صورت زیر است:

استیکر خرید

نام این استیکر گویای همه چیز است. افزودن آن به استوری خود به دنبال کنندگان شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً از استوری اینستاگرام خرید کنند. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت جدید استوری اینستاگرام 2022 باید ویژگی خرید را از قبل تنظیم کرده باشید. این یکی از اپشنهای اینستا در سال 2021 است.

استیکر موسیقی

این مورد مدتها است که توسط کاربران در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود و اکنون یکی از تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 این است که استیکر Music به طور گسترده در دسترس است.

Add yours

قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲

استیکر “Add yours” کمی شبیه به استیکر چالش و امکانات جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دیگران را دعوت کنید تا استوری‌های خود را در مورد هر موضوعی که می‌خواهید به اشتراک بگذارند. برای دیدن استوری‌های سایر افرادی که استیکر Add yours شما را استفاده کرده‌اند، روی استیکر در استوری خود ضربه بزنید. این از امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 است.

همچنین، می‎توانید از نماد سه نقطه در بالا برای مشاهده گزینه‌های اضافی برای مدیریت استیکرهای خود مانند خاموش کردن اعلان‌ها یا پنهان کردن نام کاربری خود استفاده کنید.

استیکر لینک قابل تنظیم

استیکر لینک دیگر مخصوص اکانت‌های بزرگتر اینستاگرام با بیش از 10 هزار دنبال کننده نیست. اکنون برای همه ما در دسترس است! برای استفاده از قابلیت جدید استوری اینستاگرام، باید آدرس وب سایتی را که ‌می‌خواهید استیکر به آن لینک شود، وارد کنید. هر کسی که می‌تواند استوری شما را ببیند می‌تواند روی قابلیت جدید اینستا در سال 1401 ضربه زده و از سایت لینک داده شده بازدید کند. این قابلیت جدید اینستاگرام در استوری سال ۲۰۲۲ است.

امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: استیکر حمایت از مشاغل کوچک

این استیکر در طول همه گیری کرونا برای خود نامی دست و پا کرده است و از ویژگی های جدید اینستاگرام در سال ۱۴۰۱ است. کووید-19 و سایر محدودیت‌ها تأثیر منفی زیادی بر مشاغل، به ویژه مشاغل کوچکتر داشته است. اینستاگرام تصمیم گرفت تا کاربران را قادر سازد تا از کسب و کارهای کوچک مورد علاقه خود با یک استیکر اختصاصی حمایت کنند تا به آن‌ها کمک کند دسترسی و شناخت خود را افزایش دهند.

این بدان معناست که با استفاده از استیکر در اینستاگرام جدید ۱۴۰۰، می‌توانید هر کسب‌وکاری را تگ کنید تا به آن‌ها کمک کنید مخاطبان بیشتری پیدا کنند. این یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) است که بسیار مفید است.

در این مطلب با امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 که در دسترس قرار گرفتند آشنا شدیم اما نظر شما در مورد امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 چیست؟ نظرات خود را درباره تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 با ما در میان بگذارید.

درصورت بروز مشکل یا راهنمایی میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناس های پاسخگو در ارتباط باشید

ارتباط از طریق واتس اپ (کلیک کنید)

پرسش و پاسخ

واتس آپ : ۰۹۹۸۱۰۱۵۶۱۰ (۲۴ ساعته)

ایمیل ایرانیان پی سی : iranianp30ir@gmail.com

پرداخت توسط تمامی کارت های عضو شتاب انجام میشود و پس از پرداخت میتوانید فایل مورد نظر خود را دانلود فرمایید و محصولات دیجیتال تا 4 روز کاری درب منزل تحویل داده خواهد شد.

مشتری گرامی پس از پرداخت میتوانید در پیشخوان اکانت خود از وضعیت سفارش خود اطمینان حاصل فرمایید.

مشتری گرامی پس از وارد کردن ایمیل و نام و نام خانوادگی به درگاه بانکی متصل میشوید و پس از پرداخت به صورت آنی لینک دانلود برای شما ارسال خواهد شد.