دروغی به نام امنیت اینستاگرام

دروغی به نام امنیت اینستاگرام: کلاه برداری در روز روشن

با محبوبیت روز افزون اینستاگرام، “کسب و کار های خاکستری” نیز راه خود را به این شبکه اجتماعی محبوب باز کردند. “تامین امنیت اینستاگرام” و “هک اینستاگرام” عباراتی هستند که امروزه در هر گوشه و کنار فضای مجازی شنیده می شوند و افرادی با ادعای “تامین امنیت پیج های معروف در برابر تهدیدات رایج” و با دریافت مبالغ کلان به فعالیت در اینستاگرام می پردازند اما ادعای آن ها چقدر صحت دارد!!! . . اما بدتر از موارد ذکر شده، گرفتن رمز حساب های کاربری با مهندسی اجتماعی، تغییر ظاهر پیج و “پس دادن آن” به صاحب پیج است!

در روش اول، کلاه بردار با استفاده از روش هایی مثل افزایش فالوور و … رمز پیج کاربر را دریافت و پس از مدتی آن را “دیفیس”(تغییر چهره در صفحه ی شما ایجاد) می کند. بعد با هویت حقیقی خود به صاحب پیج پیام داده و وعده بازگردانی و تضمین امنیت پیج را به او می دهد و پس از دریافت مبلغ، پیج را قهرمانانه به شخص باز میگرداند.

در روش دوم، کلاه بردار با پخش برنامه هایی با عناوین افزایش فالوور رمز تعداد بالایی از کاربران را بدست می آورد و از بعضی باجگیری و برای افراد مشهور بین قربانی های خود نقش قهرمان امنیتی را بازی میکند،

میل به دیده شدن در شبکه های اجتماعی در بسیاری از موارد سر افراد را به باد می دهد.
با تبدیل شدن پدیده تامین امنیت به یک نماد “لاکچری” و خودنمایی در اینستاگرام، افراد زیادی امنیت حساب خود را به خطر انداخته و افراد زیادی به قصد پول، شهرت و اخاذی با ادعاهایی دروغین دسته اول را فریب می دهند.

تامین امنیت حساب کاربری شما در هر کجای اینترنت کار پیچیده ای نیست.
تنها با فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (۲FA)، انتخاب رمز مناسب و دسترسی همیشگی به ایمیلی که با آن حسابتان را می سازید راه را برای بیشتر تهدیدات متوجه حسابتان می بندید و هزینه های مالی هنگفت و خطر افشای اطلاعات را متوجه خود نمی سازید.

افراد سودجو و کلاه برداری که به قصد پول و شهرت دروغ می گویند و افراد را تهدید می کنند فقط با کمک و آگاهی شما از بین خواهند رفت و تا جهل هست، شیاد هم هست…